Novinkov.cz

11 zcela ideálních zemí pro ženy, které se rozhodnou cestovat samy. Má to své výhodyTento článek vložil redaktor Martin, který je tu s námi od roku 2015 a na web vložil již více než 657 Článků
Sólo cestování má své výhody a nevýhody. Výhodou je schopnost dělat vše podle vlastního plánu a mínusem jsou potíže s komunikací a bezpečnostní problémy. Cestování samotě však přesto získává na popularitě a tajemství jeho úspěchu spočívá ve výběru správné země.

Britská cestovní agentura Ampersand sestavila seznam 11 nejlepších zemí (vzestupně), do nichž mohou ženy bezpečně cestovat i zcela samy:

 • Mexiko

Mexiko se může pochlubit různorodostí v kultuře, zemi a dokonce i v ročních obdobích. Díky tomu dokáže uspokojit všechny typy cestovatelů – od dobrodružných, kteří touží bloudit a objevovat skrytá místa, až po takové, kteří chtějí jen pár týdnů ležet na pláži. Zářivé barvy, fantastické jídlo a karibské pobřeží je také ideálním místem pro lidi mají rádi instagram, kteří tuto zemi zmínili více než 45 451 910-krát.

 • Nový Zéland

Nový Zéland je hlavním městem světa dobrodružství, takže není žádným překvapením, že země je považována za jednu z nejlepších destinací pro osamocených cestovatele, kteří hledají vzrušení. Chcete se procházet po sopce? Jděte na Bílý ostrov. Jste dost bláznivá na to skočit si s padákem a jezdit na motorovém člunu v ten samý den? Můžete to udělat na Jižním ostrově.

Země má také dlouholeté zkušenosti, pokud jde o práva žen, a to i díky ženě premiérce Jacinda Ardernovej.

 • Thajsko

Thajsko se umístilo na prvním místě co se dobrodružství a pěkných scenérií týká, zejména díky svým plovoucím trhem, nepřekonatelným plážím a národním parkem Khao Sok a Khao Yai. Kromě toho, celá země je připravena pro mladé cestovatele, kteří cestují na své první velké výlety.

V Bangkoku si můžete koupit nejlepší pouliční jídlo ve svém životě jen za 1 dolar za talíř nebo si v Sa Pa pronajmout motorku za 10 dolarů na celý den a zažít pravý adrenalin, když se budete přemisťovat přes rýžová pole, ale zároveň bude vaše bezpečnost v nejlepším pořádku.

 • Německo

Pomocí vysoce efektivní železniční sítě můžete snadno procházet mezi centrálními a menšími městy. Až natolik, že byste mohli mít v ten samý den snídaně v Mnichově a večeři v Berlíně.)

Existuje mnoho celoročních akcí, které vás mohou zaujmout a dát vám příležitost setkat se s novými lidmi, např. letní hudební festivaly pod širým nebem nebo známé vánoční trhy během chladnějších měsících. Důležité je zejména to, že Německo je neuvěřitelně bezpečné a pokud se ztratíte, nebojte se, protože většina Němců se umí domluvit základní angličtinou.

 • Švýcarsko

Švýcarsko se umístilo na 11. příčce díky své bohaté zemi a celoročnímu dobrodružnému průmyslu – lyžování, turistika, horolezectví. Jde o zemi, která je taktéž neuvěřitelně bezpečná pro ženy, které chtějí prozkoumat krajinu samotě. A poslední argument jejich víno může klidně konkurovat tím francouzským či italským.

 • Filipíny

Návštěvu 7 641 filipínských ostrovech si vyžádá více než jeden život, ale i tak … bohatá španělská kuchyně, pohostinní, plynule anglicky mluvící místní obyvatelé; země, které sahají od svěžích terasovitých rýžových polí v Ifugao až po nádherné pláže na ostrově Palawan. Oficiálním heslem země je: “Na Filipínách je veselejší,” a je to skutečně tak.

 • Portugalsko

Nejlepší pláže na pobřeží Atlantiku, úžasná architektura, starobylé hrady, exotická kuchyně a nezapomenutelné víno – můžete se do toho ponořit hned najednou, nebo si ho vychutnat krok po kroku.

 • Austrálie

Australané jsou proslulí svou dobrou náladou a je téměř nemožné, abyste při pohybu mezi městy a pobřežími neznali s několika místními obyvateli. Zajímavá je i australská fauna: žijí zde jedinečné živočišné druhy, například klokani a ptakopysky.

 • Itálie

Tato kultura je tak zaměřena na pohostinnost, že je téměř nemožné zažít den bez mluvení vtipů s lidmi, které vůbec neznáte. Pokud tedy opravdu milujete cestování samotě, toto bude pro vás pravděpodobně tvrdý oříšek.

 • Španělsko

Existuje mnoho důvodů pro návštěvu této země: více než 1000 km dlouhé pobřeží Středozemního moře, nekonečné porce paelly, neuvěřitelná architektura a nuže, celé město Barcelona. Než o 21:00 tam na večeři určitě nechoďte.

 • Japonsko

Pokud hledáte turistické chodníčky, památky UNESCO nebo nejlepší jídlo, které jste kdy ochutnali, Japonsko vám dá všechno, a proto je volbou č.1 pro každého člověka, který cestuje samotě.

Samozřejmě, jazyková bariéra se může zdát nepřekonatelná, když se poprvé dostanete z letadla, ale je poměrně jednoduché procházet rozsáhlým (a mimořádně efektivním) systémem veřejné dopravy v této zemi. Kromě toho, nízká kriminalita vám zajistí klidný výlet plný nezapomenutelných vzpomínek.

Byli byste schopni cestovat na vlastní pěst?

zdroje: lifter.com.ua, chillin.skAbout redaktor 657 Articles
28 let.