Novinkov.cz

Nejoblíbenější domácí nápoj u všech žen nad 40 let. Zlaté mléko pomůže nejen při hubnutíO pozitivních účincích kurkumy se toho napsalo už hodně. Tuto zázračnou kořením si v Indii přidávají téměř do každého jídla a možná právě proto jsou tam lidé zdraví a dlouhověcí.

Mnozí tvrdí, že může pomoci při různých bolestech, zlepšit imunitu, či dokonce pomáhá při hubnutí.

Kurkuma známá také jako indický šafrán je koření jasné žluté až oranžové barvy. Její léčebná síla spočívá v přírodní látce curcurmin, díky čemuž se mnozí shodují, že působí jako antioxidant, napomáhá vylučovat toxiny z jater, stimuluje odtok žluči a zároveň obnovuje buňky a normalizuje trávení. Zároveň by měla zmírňovat zánět v těle, snižovat cholesterol a hladinu cukru v krvi a podporovat mozkové kognitivní funkce.

Kromě toho mnozí tvrdí, že pravidelnou konzumací této koření předcházíte vzniku rakoviny a zpomalujete růst již vzniklých nádorů.

CO JE TO ZLATÉ MLÉKO?

Slyšeli jste už tento název? Je to asi nejúčinnější způsob, jak využít kurkumu tak, aby opravdu přinesla všechny benefity. Chutná velmi dobře a má krásnou zlatou barvu.

Pomáhá při nachlazení, rýmě, bolesti hlavy a bolesti kloubů. Vyrovnává tlak, pomáhá při nadváze a problémech s trávením. Tento nápoj také čistí játra a posiluje imunitu.

Také zlaté mléko může pomoci i při špatném stavu pokožky, stačí ho přidat např. do oblíbené pleťové masky.

JAK HO PŘIPRAVIT?

článek pokračuje na další stránce…